Turystyka i Podróże

Internetowa strona tematyczna!

Podróżowanie samochodem po Polsce

Posted by admin on May - 7 - 2018 with Comments Off
Podróżowanie samochodem po Polsce
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Podróżowanie samochodem po Polsce
Choć ceny paliwa nie są zbytnio niskie, a na dodatek nasze drogi w dalszym ciągu nie należą do generalnie bardzo dobrych, to nie jest powiedziane, iż zwiedzanie naszego kraju za pomocą samochodu jest złym pomysłem. W końcu można wymienić wiele ładnych miast i miasteczek czy tysiące zabytków, atrakcji…
Jeśli wchodzi w grę samochodowe zwiedzanie Polski, na dobry początek warto przede wszystkim ustalić jakąś trasę. Zakładając, iż wyjeżdżamy z Warszawy, warto na początek zajechać na Mazury. Należy otwarcie napisać, że przykładowo cztery dni w Mikołajkach to strzał w dziesiątkę.
Mazury są przepiękne, ale trzeba wyruszyć dalej – może Jastarnia? Ogólnie jedyną wadą naszego morza jest to, iż jest raczej zimne. Jednakże to chyba jedyna wada. Przecież nadmorskie plaże są bardzo ładne. Co później? Warto zajechać do Gdańska, ponieważ to jedno z najładniejszych miast w Polsce. Kilka godzin samochodem od stolicy Pomorza mieści się niemniej urokliwe miasto, a mianowicie Toruń. Potem warto kierować się na południe – dwa dni w mieście Kraków to absolutne minimum. Nawet te osoby, które już zwiedzały Kraków, powinny jak najbardziej powtórzyć swoją wycieczkę. Z byłej stolicy Polski warto pojechać chociażby do Zakopanego, a więc stolicy Tatr… To przykładowy plan podróży po kraju; można być pewnym jednego – warto poznawać Polskę.

Comments are closed.